Улица во Србија ќе го носи името Тоше Проески

Еден од најдобрите пејачи на Балканот, Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа...

Полицијата упадна во станот на српската пејачка – Најден цел арсенал оружје

Српската пејачка Радојка Кецман уапсена е заедно со државјанин на Шведска со иницијали...

Кинески научници откриле „чуден“ сиглан од вселената

Кинеските научници примиле необичен сигнал со помош на петстотини метри широкиот радиотелескоп ФАСТ.

Баба Ванѓа: 22 век е време на живи роботи

Се зборува дека Ванѓа ја предвидела смртта на принцезата Дајана, Хитлеровиот и Сталиновиот...

Откриена тајната на чудовиштето од Лох Нес?

Група научници кои со месеци вршеле истражувања околу езерото Лох Нес сметаат дека...