0 C
Skopje
Sunday, January 24, 2021

Амбасадорката Брнз: Бевме многу разочарани од бугарската блокада

0
Веруваме дека Северна Македонија има покажано оти е подготвена за нејзината прва меѓувладина конференција, која...

Заев го ажурира членството, СДСМ се подготвува на директни избори за нов лидер

0
Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва објави дека го ажурирал своето членство во партијата во...

Приведени 97 странски државјани кои работеле непријавени и без регулиран престој на објекти во Скопје

0
Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север при БЈБ – МВР спроведоа контрола...

И четворица високи офицери на АРМ не се одобрени од НАТО

0
Засега, официјално, само две лица од вкупно предложените 150 што биле предложени од македонските власти...

Од 1 февруари се планира враќање на администрацијата на работа во комплетен состав и со полно работно време

0
Со оглед на тоа дека бројот на заразени од Ковид-19 е намален, од 1 февруари...

11 ПОЧИНАТИ И 347 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

0
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани...

ВМРО-ДПМНЕ бара јавна расправа за реформата во образованието

0
ВМРО-ДПМНЕ побара да се организира јавна расправа за најавената реформа на системот на основното образование,...

Грчки министер нѐ кара дека не го спроведуваме Преспанскиот договор, а за нив сѐ уште сме БЈРМ

0
Пред десетина дена шефот на македонската дипломатија Бујар Османи доби укор од својот грчки колега...

Можно е од 1 февруари администрацијата да се врати на работа со полно работно време

0
Со оглед на тоа дека бројот на заразени од ковид-19 е намален, од 1 февруари...

Академик Беџети: Не се согласувам со претседателот на МАНУ во однос на начинот на изучување на предметот историја

0
„Не го разбирам отпорот кон најавената образовна реформа“, изјави за „Локално“ академик Абдулменаф Беџети по...

„Патишта на хероите“ на МНТ во завршна фаза

0
„Патишта на хероите“ – проектот чиј носител е Македонскиот народен театар е во завршна фаза....

Уникатен автомобил: Tesla без покрив!

0
Според италијанските креативци од Ares Design, автомобилската индустрија во изминатите години ја загубила дизајнерската фантазија,...

Вакцината против Ковид е развиена брзо: Па, што се случува со вакцината против ХИВ?

0
Всушност, можеме да им се заблагодариме на овие истражувања што толку брзо добивме вакцина за...

Корона вирусот може да предизвика човечкото тело да создаде „лоши“ антитела кои ги напаѓаат сите ткива!

0
Автоимунитетот може да биде вистинскиот виновник за смртоносното уништување што продолжува дури и откако телото...

По две години, Адел и Симон Конечки решија да го финализираат разводот: Јавноста е заинтересирана само за една работа – како ќе се поделат...

0
Пејачката Адел (32) постигна договор за развод со нејзиниот поранешен сопруг Симон Конецки (46), пренесува...

Поранешениот ја претепал, се бакнуваше со милијардер, а сега е во врска со пријателот! Ријана повеќе не ја крие својата врска со РАПЕРОТ!

0
За поврзаноста помеѓу Ријана и раперот A$AP Роки како долгогодишни музички соработници и блиски пријатели,...

Парис ги објави нејзините досега невидени фотографии, кога таа имала 18 години: „Можам да ја видам болката во моите очи“

0
„Гледајќи го ова сега, знам дека како тинејџерка би била толку неверојатно горда на жената...

Sony Xperia Pro ќе биде претставен една година по најавата

0
Изгледа дека Sony конечно е подготвен на пазарот да го лансира Xperia Pro телефонот, кој...

Маск нуди 100 милиони долари за најдобро решение за собирање јаглерод диоксид

0
Шефот на Tesla и SpaceX, Елон Маск на Twitter вети 100 милиони долари на оној...

Синтетичка рожница овозможува враќање на видот (ВИДЕО)

0
Еден граѓанин со оштетен вид го врати видот со помош на вештачка рожница, а станува...