33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Забавата на Меган Маркл за пристигнување на бебето може да разлути некого

Најчитани вести

Настанува драма без оглед што и да направи

За жал, сè што прави Меган Маркл е проследено со драма. Уште од влегувањето во кралското семејство кога се заљуби во принцот Хари, живее под лупата на јавноста, но и на остатокот од семејството. Сè уште ѝ се следи секој нејзин чекор, особено што е во Америка веќе една година со сопругот, нивниот двегодишен син Арчи и девојчето кое допрва треба да се роди. Породувањето е сè поблизу, па сè повеќе се пишува за тоа. Сега американските медиуми ја допреа можната забава. Baby shower е дизајнирано како забава организирана од идната мајка или нејзините пријателки за да го прослават доаѓањето на бебето. Иако станува збор за забава и веселба, истите организации може да налутат некого.

Според последното издание на списанието „ Heat “, Меган очајно сака екстравагантна забава за да го прослави доаѓањето на нејзината ќерка. Сепак, таблоидот објаснува дека може да се соочи со критики поради таа одлука. Бидејќи ваквите забави не се британска кралска традиција, поранешната актерка и војвотката од Сасекс, наводно, „сака свој посебен ден, и покрај тоа што знае дека тоа може да вознемири многу Британци“.

Инсајдер од споменатите медиуми дури кажа неколку имиња што може да се најдат на списокот на гости. Станува збор за водителката Опра Винфри, кај која го откри и полот на детето, Серена Вилијамс и Бијонсе. Настанот ќе биде полн и со игри и раскошни украси. Исто така, се верува дека ќе ангажираат врвни готвачи кои ќе подготват гозба за гостите и ќе им се служи само најдобриот шампањ.

Ова не е единственото нешто што би можело или веќе го разлутило британскиот дел од семејството. „Кога се слушна за роденденот преку видео-повик со неговата прабаба, 95-годишната британска кралица Елизабета Втора, во говорот на Арчи се покажа силно влијание на Америка затоа што, за разлика од таткото Хари, тој веќе има американски, а не британски акцент“, објасни неименуван извор нагласувајќи колку момчето веќе може да го види влијанието на американскиот јазик и култура, што е исто така целосно различно од оној во кој неговите братучеди, принцовите Џорџ и Луиз и неговата братучетка, принцезата Шарлот пораснаа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести