Home » ЖФК Љуботен побара да игра на градскиот стадион, општината молчи

ЖФК Љуботен побара да игра на градскиот стадион, општината молчи

by Lina Muslija

Фудбалскиот клуб ЖФК Љуботен соопшти дека ги исполниле барањата на општина Тетово за да играат на градскиот стадион во Тетово, сепак засега немаат одговор од локалната самоуправа.

Вчера околу девет часот клубот испратил барање, но се уште не добиле одговор дали ќе може да го користат стадионот.

Вчера на ден 13.09.2023 во 09:00часот уредно доставивме барање до општина Тетово за одигрување на првенствениот натпревар од 4тото коло во Прва Женска Фудбалска лига со екипата на ЖФК Скопје на градскиот стадион во Тетово!

Сите предуслови кои ги бараше претходно општина Тетово се исполнети!

ЖФК Љуботен е прволигаш и двократен шампион а ФК Шкендија овој викенд игра на гости и стадионот е слободен!

По 24часа уште молк од општината!

Јавно преку медиумите бараме општина Тетово да ни даде одговор до денес до 12:00 како уредно би го пријавиле натпреварот до надлежните во ФФМ и МВР.

Со надеж на позитивен одговор!

Почитувани! Вчера на ден 13.09.2023 во 09:00часот уредно доставивме барање до општина Тетово за одигрување на…

Posted by ЖФК Љуботен – Тетово Официјална Страна on Thursday, September 14, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More