Home » Жртви во пукање во Фарго

Жртви во пукање во Фарго

by Журнал.мк

Еден полицаец загина, а двајца биле тешко повредени кога напаѓач почнал да пука на улица во Фарго, Северна Дакота. Полицајците возвратиле на огнот при што го убиле осомничениот.

Тешко ранет е и еден цивил. Локалните жители се евакуирани. Во тек е истрага.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More