19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Жозе Мурињо: „Не ги отпишувајте Турција и Македонија“

Најчитани вести

Со два гола на Тему Абрахам (првиот беше најбрз во историјата на градското дерби Рома – Лацио) и еден преубав гол на Пелегрини од слободен, Мурињо и Рома освоија три важни бода во трката за еврокупови.

Португалецот меѓу другото на прес-конференција зборуваше дека воопшто не ги сакал навивачките еуфорични извици „оле“ при додавања кога противникот е нокаутиран. Кажа и дека очекува уште повеќе од јунакот на мечот Абрахам, а го прашаа и за претстојниот плејоф, бараж дуел за пласман на Светско.

Португалија дома ја пречекува Турција а Италија Македонија. Домаќините се огромни фаворити на овие натпревари, но…

„Не смее да се заборават Турција и Македонија. За нас (Португалците) ќе биде тешко со Турција. Никој не може да очекува јас да бидам неутрален. Си ја сакам Италија, сакам да живеам тука и и благодарам на оваа земја за се што доживеав во Интер и сега во Рома, но сепак Forza Portugal! Одиме на Светско“, изјави Мурињо.

Натпреварот Италија – Македонија се игра во четврток од 20:45 часот во Палермо на стадионот „Ренцо Барбера“ кој ќе биде исполнет до последно место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com