32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Жител на струшко Подгорци се обидел да силува малолетна девојка

Најчитани вести

Охрид, 18 септември- Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот А.А. од струшкото село Подгорци.

– На 23-ти август 2019 година, во неговиот дом се обидел да изврши обљуба брз малолетна девојка, информираат од СВР Охрид

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com