-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Жител на Страчинци ем удрен од возило кај Шуто Оризари, ем физички нападнат

Најчитани вести

На 22.08.2021 во СВР Скопје, Н.Е.(59) од с.Страчинци, скопско, пријавил дека околу 01.30 часот, додека управувал патничко возило „форд мондео“, со скопски регистарски ознаки, во близина на игралиште на подрачјето на Шуто Оризари, бил удрен од непознато возило од кое излегле М.Б.(36) од Скопје и неговиот син и физички го нападнале. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com