31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Жител на Охрид починал од британскиот сој на коронавирусот

Најчитани вести

Британскиот сој на коронавирусот однесе жртва во Македонија. 

Човек на возраст од 46 години од Охрид е првата жртва на британскиот вид на коронавирус. Министерот за здравство Венко Филипче ја потврди веста за „Фокус”. Вели дека кај пациентот постоел ризик фактор – обезност.

Деновиве беше соопштено дека овој вид на коронавирусот е детектиран во Македонија. И во регионот веќе е потврдено присуството на овој вид на коронавирусот. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com