-3.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Жители на Робово: Лошо е луѓе, пожарот е на стотина метри од селото

Најчитани вести

Лошо е луѓе, пожарот над селото Робово е на неколку стотина метри од селото, апелира локалното население преку социјалните мрежи.

– Лошо е луѓе, со пожарникарите од Австрија и припадници на АРМ го гаснеме пожарот кој е неколку стотина метри над селото, вели Марјан од Пехчево.

На фотографиите што се објавени на неговиот Фејсбук профил, може да се види како припадници на АРМ и пожарникари од Австрија се обидуваат да се справат со огнената стихија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com