-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Жители на Албанија физички нападнати во Струга

Најчитани вести

Струга, 12 ноември- На 12-ти ноември 2019 година, во 00:10 часот, натушен е јавниот ред и мир во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга.

– Неколку лица физички ги нападнале Х.К.45) и Т.Т.(37), двајцата од Република Албанија. Полициската станица од Струга презема мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести