29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Жиру на чекор од Интер

Најчитани вести

Трансферот на Оливие Жиру во Серија А е се поблиску откако Французинот му кажа ДА на милански Интер.

Конте е во потрага по напаѓач кој ќе биде алтернатива на Лукаку и Мартинез, па Жиру најверојатно уште во јануари ќе се пресели на „Џузепе Меаца“.

Лампард не смета сериозно на Жиру, но сепак нема да ја пропушти приликата да заработи, па за неговата слобода бара 7 милиони евра. Жиру наводно веќе постигнал комплетен договор со „нероаѕурите“ и го чека јануари за да се пресели во Милано.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com