1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Жиру ги почна медицинските прегледи, подоцна ќе потпише за Милан

Најчитани вести

Оливие Жиру утринава пристигнал во клиниката во Милано, каде рутински би требало да ги мине медицинските прегледи и да го комплетира последниот чекор пред најавениот трансфер.

Французинот ќе биде нов член на Милан, италијанскиот клуб веќе постигна договор со Челси, како и со фудбалерот, па останува официјално да биде потпишан договорот меѓу Жиру и „росонерите“.

Милан ќе плати околу 2 милиони евра за трансферот, а со тоа ќе добие уште еден искусен напаѓач покрај Златан Ибрахимовиќ.

– Оливие е шампион, има направено големи работи за Франција и Челси во изминатиот период. Тој е многу посветен и вреден играч и тоа е она што го баравме.

– Ние го имаме најмладиот тим во Серија А, па потребно ни е искуство во составот. Затоа Жиру е идеалниот избор, – изјави вчера Паоло Малдини, кој е одговорен за трансферите во Милан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести