14 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Животна драма: Пејачката од групата „Spice girls“ речиси не успеа, имаше PTSP и еден куп долгови, а сега повторно е милионерка!

Најчитани вести

Мел Б во групата Spice Girls постигна планетарна слава прилично млада, во нејзините рани 20-ти, и оттогаш се појавија голем број животни предизвици.По неуспешните врски и бракови, минатата година, Мел Б за малку не банкротираше и се сврте кон еден од татковците на нејзините ќерки.

Но, британските медиуми јавуваат дека Мел Б сега се опоравува финансиски и живее во Лидс, каде што се преселила по бурниот развод, по што го доби ПТСН.

Мел Б, вистинското име Мелани Браун, е близу до кругот на милионери, пишува британскиот Дејли Мирор откако беше близу до банкрот минатата година со нешто повеќе од 900 фунти на сметката и многу долгови.

Имено, пејачката мораше да се пресели кај нејзината мајка во англискиот град Лидс од Лос Анџелес пред две години откако трауматскиот развод со поранешниот сопруг Стефан Белафонте остави последици во форма на посттрауматско стресно нарушување. Таа се разведе во 2017 година по 10 години поминати во брак полн со физичко насилство, а наводно филмскиот продуцент направил дете на нивната дадилка. Во бракот со Стефан, таа ја доби својата трета ќерка.

Нејзините сметки исто така беа ужасни – таа имаше само 961 фунти во банката, а на даночната администрација и должеше 1,5 милиони фунти (13 милиони фунти). Нејзиниот адвокат, Адам Шанц, минатата година изјави дека скромната финансиска состојба на пејачката и оневозможува навремено да ги исполни своите финансиски обврски.

“Всушност, таа танцува на работ на банкрот. Таа се соочува со голем финансиски стрес и во моментов не може да ги реши итните налози за плаќање”, рече адвокатот.

За да преживее Мел Б, таа побара повеќе алиментација од поранешниот партнер и таткото на нејзиното второ дете (ќерката Ангел), актерот Еди Марфи.

Сепак, според британските медиуми, според последниот биланс објавен од нејзината компанија Moneyspider Productions, таа има 834,985 фунти на нејзината сметка, што според нашите критериуми ја класифицира како милионерка.

Приходите на Мел Б значително се зголемија откако ги објави своите мемоари „Брутално искрена“ и благодарение на нејзините ангажмани за пеење. Дури и по подмирувањето на обврските, таасè уште има нето средства во вредност од 649.313 и се пресметува дека оваа сума ќе продолжи да расте како гласини за новата турнеја на Спајс Грлс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com