21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Жељко Јоксимовиќ го менува начинот на живот

Најчитани вести

Жељко Јоксимовиќ го промени начинот на исхрана како би ја одржал идеалната тежина и би имал енергија за секој ден.

-Денот го започнувам со полномастен тост, комбиниран со крем сирење, лосос, јајца… По појадокот, готов сум со јаглени хидрати за тој ден. Јадам само белковини и зеленчук, а во потполност го исфрлив шеќерот од исхраната – вели Жељко.
-Секако, јадам по нешто благо еднаш во неколку месеци. Инаку, јадам на секој пет часа и вежбам редовно. Сакам велосипедизам, и возам 10 километри дневно. Обично возам кај Ада Циганлија. Исто така пливам најмалку три пати неделно, а во теретана одам секој втор ден. Имам пријатели кои се фитнес тренери и вежбаме заедно. Токму тие ми ја предлагаат најдобрата пррогрма за вежбање за професијата која ја обавувам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com