1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Жешко во соблекувалната на Украина: Марлос и Јармоленко се спречкале по поразот од Холандија?

Најчитани вести

Дел од украинските медиуми денеска пишуваат дека во соблекувалната на украинската репрезентација по поразот од Холандија во конфликт влегле Јармоленко и Марлос. Откако се појави информацијата, веднаш со демат се појави дефанзивецот Илја Забарњи, кој вели дека немало никаков конфликт меѓу неговите соиграчи од националниот тим.

„Конфликт меѓу Јармоленко и Марлос? Немаше конфликт, сè беше во ред во соблекувалната. Не знам кој го измисли ова“, изјавил Забарњи.

Сепак, украинските медиуми велат дека не било се така „розово“ во соблекувалната на Украина по поразот во Амстердам, а Јармоленко и Марлос имале најмалку разговор на висок тон, кој морале да го смируваат останатите репрезентативци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести