27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Жена удрена од автомобил во Струмица

Најчитани вести

Струмица, 4 декември– Вчера во 17.00 часот на крстосницата од ул.„Младинска“, ул.„Братство Единство“ и ул.„24 Октомври“ во Струмица, патничко моторно возило „мерцедес 220“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Д.(23) од с.Сачево, удрило во В.А.(75) од Струмица.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.А., која била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com