9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Жена повредена во сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Најчитани вести

Битола, 18 ноември- Педесет и четиригодишна жена е тешко повредена откако возилото во кое таа била сопатник удрило во земјена пречка на на патот Прилеп – Битола.

Сопатничката С.Д. била пренесена во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести