30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Жена на годината: Прекрасниот говор на Зендаја кој ги воодушеви сите

Најчитани вести

Автентичната актерка Зендаја ја оправда оваа титула со прекрасниот говор кој го одржа после превземање на наградата.

„Жена на годината. Тоа малку неверојатно со оглед на тоа што имам само 23 години и дека и понатаму се обидувам да разберам како да станам млада жена. Понекогаш имам чувство дека само одам, одам и одам, и сметам дека многу жени можат да ме разберат и да се пронајдат во истото“, така Зендаја го започнала говорот и додала:

„Меѓутоа, понекогаш толку даваме од себе што забораваме да се запреме и ги доживееме моментите како што е овој. Понекогаш се чувствувам дека толку работам што заборавам на својот живот и како навистина да бидам присутна во ваквите моменти кога можете околу себе да ги погледнете луѓето кои ги цените и едноставно бидете тука во тој момент. Тоа е токму она што ќе го направам. Ќе земам една секунда, погледнам околу себе и бидам во фазонот: По ѓаволите! Ова навистина се случува. Многу е кул!“

Profimedia

Зендаја го завршила својот говор, како што пренесува Klix, со најдобриот совет кој некој би можел да го добие:

Instagram

„Ве молам, погледнете околу вас како се е прекрасно и едноставно уживајте во тоа!“, порачала младата актерка./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com