-4 C
Skopje
Sunday, January 17, 2021

Жена и дедо каснати од кучиња скитници

Најчитани вести

Скопје, 28 ноември- Вчера во 19.50 часот во полициската станица Карпош Д.П.(73) од Скопје, пријавил дека на ул.„Франц Месеснел“ во населбата Влае бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Вчера во 15.30 часот во полициската станица Центар Б.Г.(34) од Скопје, пријавила дека на бул.„Мајка Тереза“ била касната куче скитник во пределот на левата нога.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести