17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана, рече ќерката на Мадона која не се срами од влакната на пазувите

Најчитани вести

Ќерката на Мадона Лурдес Леон има јасен став за депилацијата. Таа смета дека жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана. Лурдес која се занимава со манекенство ја користи секоја прилика во јавноста да се појави со влакна на пазувите, при што предизвикува медиумско внимание.

И покрај тоа што следбениците на Лурдес се згрозени од ваквиот нејзин став, како и од фотографиите на кои ги истакнува влакната под пазувите, таа има и фанови кои го поддржуваат нејзиниот став.

Лурдес Леон со манекенство се занимава од 13 години, кога за прв пат ја лансираше својата линија за облека на модната куќа Мак, а се појавуваше и во модни кампањи на големи светски брендови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com