Home » Железничкиот сообраќај Куманово-Табановце во прекин, гранка паднала на електричниот вод

Железничкиот сообраќај Куманово-Табановце во прекин, гранка паднала на електричниот вод

by Журнал.мк

Од вчера во 17 часот во прекин е железничкиот сообраќај на релација Куманово-Табановце и Скопје-Белград, поради проблеми на електричната инсталација.

Според информацијата од Македонски Железници, поради падната гранка на контактна мрежа и немање напон во истата од 17 часот, железничкиот сообраќај од Куманово до Табановце и од Куманово до Република Србија не се одвива.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More