Home » Е. Пелистер почна со продажба на сезонските билети

Е. Пелистер почна со продажба на сезонските билети

by Lina Muslija

Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер на 4 септември  во 19:00 часот ќе ги пушти во продажба сезонските билети за сите натпреварувања. Сезонските билети ќе важат за сите домашни натпревари во сите конкуренции не само на првиот, туку и на вториот тим на битолчани.

Цените се 5.500 и 6.500 денари, во зависност од местото на седење во салата „Боро Чурлевски“ во Битола. Поединечните билети за натпреварите од Лигата на шампионите на Еурофарм Пелистер ќе чинат 450 и 550 денари, додека оние за натпреварите од домашното првенство ќе чинат од 100 до 250 денари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More