Home » Е, па Иран не е кремот на Европа: Нејмар шокиран од теренот на кој треба да игра (ВИДЕО)

Е, па Иран не е кремот на Европа: Нејмар шокиран од теренот на кој треба да игра (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Ал Хилал предводен од Нејмар утре му гостува на Насаџи Мазандаран во азиската Лига на шампиони. Пред натпреварот на социјалните мрежи се појави видео од состојбата на теренот на „Азади“ стадионот во Иран, видео кое го шокираше бразилскиот репрезентативец.

На видеото опишано како „Катастрофа“ може да се видат луѓе како местат парчиња трева на површина која изгледа на бетон на што Нејмар напиша „Ова не е возможно“.

https://x.com/ActuSPL/status/1708462062962102512?s=20

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More