32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

ЕУ планира да свика итен самит за брегзит

Најчитани вести

ЕУ размислува да свика итен состанок на лидерите на ЕУ за Брегзит. Внатрешните дискусии во ЕУ се фокусираат на можно одржување на самит на лидерите на ЕУ неделава.

Европски дипломати за Би-Би-Си изјавиле дека е постигнат голем напредок во преговорите, но дека им треба повеќе време.

,,Минатата недела почувствувавме дека работите сега ќе се одвиваат многу брзо. Сега сфаќаме дека сè уште сме далеку со ставовите“, изјавил анонимен дипломат.

Се очекува Велика Британија да ја напушти Европската Унија до крајот на овој месец, а рокот веќе беше одложен неколку пати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com