21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Еуфорија во домот на Цеца: Смислено е и име за бебето!

Најчитани вести

Наследникот на најголемата балканска ѕвезда, Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана Родиќ, се пресреќни откако дознаа дека за седум месеци ќе станат родители.

„Останав без зборови кога се потврди дека Богдана е бремена. Мечтаев за овој ден, не ја тргам насмевката од лицето. Многу убави работи доживеав за овие 22 години, но ова е најубавото чувство досега. Откако ги дознавме убавите вести, Богдана и јас сјаеме од среќа. Едвај чекаме бебенцето да ни се насмевне, изјави Жељко за српските медиуми, а Богдана додаде:

„Ќе станам мајка! Има ли нешто поубаво од тоа? Бебето ќе биде круна на нашата љубов, која секој ден е сè посилна.

„Во домот на Цеца владее еуфорија. Со оглед што во семејството Ражнатовиќ се почитува традицијата, ако биде момче, можно е да се вика Жељко, по покојниот татко на Вељко“, раскажува извор близок до семејството.

„Ако биде машко, ќе се вика Жељко“, рече Вељко за српски Телеграф и додаде дека е ова само почеток и тој и Богдана ќе одат барем до пет деца./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com