7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Есмин Личина го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Најчитани вести

Македонија Ѓорче Петров денес објави дека е продолжен договорот на младиот стопер Есмин Личина.

Личина кој беше и младински репрезентативец до 21 година важи за еден подобрите стопери во првата македонска фудбалска лига и продолжувањето на соработката секако е добра вест за „лавовите“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести