Home Македонија ЕСЛ подготвена да ги превземе поштенските обврски: Ги имаме сите лиценци и дозволи

ЕСЛ подготвена да ги превземе поштенските обврски: Ги имаме сите лиценци и дозволи

by admin

ЕЛС – Еко Лоџистик Сервис е подготвена да и излезе во пресрет на АД Пошта за извршување непречена функсионалност во доставата на пратките и писмата.

Како што велат од ЕЛС, тие сакат да дадат целосна подршка на синдикатот и не се сомневаат дека заедно со менаџментот на АД Пошта ќе изнајдат најдобро решение за сите страни.

Напоменуваат дека ги поседуваат сите лиценци и дозволи за вршење на поштенска дејност до сите населени и рурални места во државата.

„огледувајќи ги актуелните случувања со Националниот оператор АД Пошта на Северна Македонија, сакаме да дадеме целосна поддршка на синдикатот и не се сомневаме дека заедно со менаџментот на АД Пошта на Северна Македонија ќе изнајдат најдобро решение за сите страни.
Воедно ЕЛС како најголем приватен поштенски оператор, кој располага со најголеми капацитети и најголем број на возила и канцеларии, подготвени сме да да излеземе во пресрет на потребите на јавниот и приватниот сектор , како и на граѓаните за извршување непречена функционалност во доставата на нивните писма и пратки бидејќи ЕЛС ги поседува сите дозволи и лиценци за вршење поштенска дејност и врши достава до сите населени и рурални места во државата.
Скопје 13.04.2022
Менаџерскиот тим на Еко Логистик Сервис„, се вели во соопштението.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More