29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Ескобар: Работиме на брза евроинтеграција на Северна Македонија

Најчитани вести

Со европските партнери работиме за брза евроинтеграција на Северна Македонија, изјави американскиот заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Габриел Ескобар, кој е во официјалната посета на земјава.

Северна Македонија е дел од Европа, културно, историски и економски и треба да имате столче на масата на ЕУ, рече тој на прес- конференцијата со шефот на македонската дипломатија Бујар Османи, кој рече дека не губи надеж за отпочување на преговори со ЕУ во декември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com