24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Ерменскиот претседател ненадејно поднесе оставка

Најчитани вести

Ерменскиот претседател Армен Саркисјан ненадејно поднесе оставка, според соопштението објавено на неговата официјална веб-страница.

Како што јави агенцијата РИА, ерменскиот претседател изјавил дека таа одлука ја донел поради фактот што не постојат инструменти за влијание врз внатрешната и надворешната политика.

Минатата година Саркисјан се најде во расправија со премиерот Никола Пашинјан за неколку прашања, вклучително и смената на командантите на вооружените сили.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com