32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Ерменија соопшти за 3.400 смртни случаи во војната во Нагорно Карабах

Најчитани вести

Телата на 3.439 ерменски жртви беа пронајдени за време на борбите во Нагорно Карабах, но овие бројки се прелиминарни. Ова го изјави за време на парламентарната контрола ерменскиот вицепремиер Тигран Авинјан.

-Во моментов имаме 3.439 мртви тела, од кои 766 се уште не се идентификувани. Има и такви кои се сметаат за исчезнати. Не сакам да ги објавам конечните бројки. Но, бројот на загинати нема да надмине 4.000 луѓе, рече вицепремиерот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com