23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Ериксен цел на Манчестер јунајтед

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен, може да се пресели во Манчестер јунајтед пред да биде затворен трансфер прозорецот во Англија.

Рок за да се случи овој трансфер има уште два дена (8 август).

„Црвените ѓаволи“ се во можност да понудат околу 70 милиони фунти. Тие исто така можат да го продадат Пол Погба за да добијат дополнителни средства.

Претходно британските медиуми објавија дека Јувентус и Реал покажуваат интерес и за 27-годишниот Данец.

Минатата сезона, Ериксен настапи на 51 натпревар за Тотенхем, постигна 10 гола и забележа 17 асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com