12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Ериксен со прва изјава од болницата во Копенхаген

Најчитани вести

Данскиот играч за врска Кристијан Ериксен испрати порака до навивачите од болницата во Копенхаген, каде што беше сместен по ужасниот инцидент што го доживеа за време на мечот со Финска на Еуро 2020.

29-годишниот фудбалер само поради брзата интервенција на лекарскиот тим се спаси од вистински ужас. Првичните информации се дека Ериксен доживеал срцев удар, но потребни се дополнителни испитувања за да се утврди што точно го предизвикало неговиот колапс.

„Ви благодарам, нема да се предадам. Сега се чувствувам подобро, но сакам да знам што ми се случи. Сакам да изразам голема благодарност до сите за она што го направија за мене“, му рекол Ериксен на својот менаџер, кој ја даде официјалната изјава за медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com