1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Ериксен испрати порака до соиграчите по пласманот на Данска во полуфинале!

Најчитани вести

Данска на почетокот на Европското првенство остана без својот најдобар фудбалер Кристијан Ериксен, кој доживеа инфаркт и се бореше за својот живот.

Сепак, данските репрезентативци собраа сили и мотив, па со победата против Чешка од 2-1 се пласираа во полуфинале на Европското првенство, и тоа за првпат по 1992 година.

Данците станаа прва репрезентација во историјата, која стигнала до полуфинале, откако ги загубила првите два меча, и тоа од Финска со 0-1 и Белгија со 1-2.

Ериксен е во добра здравствена состојба во моментов, а по победата против Чешка испрати порака до соиграчите од репрезентацијата.

„Горд сум на вас“, напишал Ериксен преку „ВацАп“, а тоа сигурно ќе биде дополнителен мотив за нив да се борат и понатаму.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести