22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Ердоган: Ќе изградиме 500 домови во Албанија

Најчитани вести

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска зборувајќи за земјотресот што ја зафати Албанија, изјави дека Турција ќе изгради 500 домови за настраданите.

-Ќе изградиме 500 домови за настраданите од земјотресот. Се надеваме дека нашите екипи ќе ги завршат своите работи во соодветни места, и како братски народ ќе изградиме 500 домови- изјавил Ердоган, пренесува Анадолу.

Исто така, пред некој ден Ердоган ги повика земјите од Исламскиот свет да помогнат во Албанија за да се ублажат последиците од силниот земјотрес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com