21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Ердоган на средба со Трамп во Вашингтон

Најчитани вести

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Белата куќа ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп. Тој пред заминувањето за Вашингтон изјави дека на Трамп ќе му каже дека Соединетите држави не го исполниле својот договор за отстранување на сириската курдска милиција од регион по должината на сириско – турската граница. „Не може да се каже дека терористите се повлекоа од појасот во северо-источна Сирија“, рече Ердоган.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com