17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Епитетот „ѕвезда“ не вреди кај Гвардиола – настрадаа Грилиш и Марез

Најчитани вести

Манчестер Сити со победа од 6-3 над Лајпциг ја започна новата сезона во Лигата на Шампионите. Избраниците на Пеп Гвардиола блеснаа во нападот, но беа очајни во одбраната каде примија три гола од три шута во рамките на голот.

Тоа изрази незадоволство кај шпанскиот стратег кој во 63. минута имаше свое „шоу“ крај аут линијата, а настрадаa Ријад Марез и Џек Грилиш кои не беа заинтересирани за играта во одбраната.

„Разговаравме на полувремето за тоа што треба да промениме во играта, а тие тоа не го направија. Се случува. Лајпциг е многу добар, не е лесно да го контролираш на теренот“, изјави по мечот Гвардиола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com