1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Ендосфера – трајна елиминицаји на целулитот и затегнување на кожата

Најчитани вести

ТЕЛО

Третман со ендосфера – трајна елиминација на маснотиите и целулитот.

Решението за проблемите што ги мачат и двата пола подеднакво – наслаги на маснотии и целулит- конечно е достапно во Афродита С! Третманот со ендосфера е целосно неинвазивен, удобен и безбеден третман за елиминирање на целулит, топење на маснотии, исфрлање на вишок течност и токсини од кожата, како и лимфна дренажа. Ова е револуционерна метода за неверојатни ефекти кои го трансформираат телото и кожата. Под дејство на микровибрациите се зголемува микроциркулацијата на крвните садови, го подобрува целокупниот проток на крв во телото при што ги стимулира нервните завршетоци во мускулите. На тој начин се добива мускулен тонус, а третманот е неинванзивен, не ги оштетува васкуларните, крвните садови и лимфните канали. Ендосферата е иновативна технологија која ги користи механизмите на компресивните микровибрации на ваљак составен од хипоалергични силиконски топчиња чие ротационо дејство делува како пумпа што го одделува целулитот од вишокот течности и го исфрла од телото преку лимфните јазли.

Без целулит со третман со ендосфера – најпопуларниот метод во борбата против целулитот и акумулацијата на маснотии и токсини во нозете и задникот. Третманот со ендосфера е чекор напред во областа на естетиката, резултатите се видливи веднаш по првиот третман – подигнување на задникот, намалување на изгледот на кора од портокал, зајакнување на мускулите, исфрлање на токсини и вишок течност, а со тоа се постигнува чувство на измазнетост и сјајност на нозе. Добивате убави нозе, затегнати, без целулит и маснотии, а задникот е природно подигнат и затегнат.

Ендосферата работи на кожата со помош на силиконски топчиња – „сфери“, кои се специфични за ендосферниот апарат – има околу 50 од нив, со специјални сили, создаваат бранови во процесот на работа и ги отстрануваат токсините и вишокот течност. Кога уредот е вклучен, сите овие сфери сместени во посебен манипулатор почнуваат да се вртат наизменично. Корисничкото искуство вели дека моќноста на самиот уред зависи од поставената фреквенција. Микровибрацијата, која пренесува пулсирачки ритмички движења на различни фреквенции до ткивата, ја извршува работата на ендосферниот апарат.
По третманот, покрај намалените наслаги на целулит и маснотии, подигнат задник, ќе почувствувате и неверојатна леснотија во нозете, бидејќи за време на третманот се ослободува вишок вода, како и токсини. По третманот, клиентите почувствувале неверојатен наплив на сила.

Дали е болен третман? Кои се придобивките од третманот со ендосфера? Дали има контраиндикација? Чувството на болка е строго индивидуално и зависи од видот на целулитот. На пример, најслабиот процес ќе биде во третманот на влакнестиот целулит. Важно е да се напомене дека третманот со ендосфера не предизвикува алергиски реакции. Во светот на козметологијата и естетиката, има море од техники за елиминирање на целулитот и подигнување на задникот, а третманот со ендосфера можете да го направите во Афродита С и да видите зошто е полн погодок во светот. Ендосферата, според приказните на задоволни корисници, е значително различна од сите други третмани кои ги решаваат споменатите кожни состојби. Ако ја споредиме Ендосферата со рачна масажа, ќе видиме дека е помалку трауматично и попријатно, а резултатите се видливи веднаш по првиот третман. На пример, по првиот третман, задникот се крева за цели 2 см! Третманот со ендосфера не остава траги и не ја оштетува кожата. Лекарите сметаат дека Ендосферата е најсовршениот хардверски метод, кој нема контраиндикации. Можете да го примените дури и во почетната фаза на проширени вени. Само што не може да се користи во случај на тромбоза и ткивна атрофија.

Дали е доволно третман со ендосфера да направи ефекти без диети и вежби? Најдобрите резултати се загарантирани ако јадете здрава исхрана (елиминирајте шеќер, тестенини и сокови, и само многу овошје и зеленчук, риба и месо), тренирајте умерено и применете го третманот со ендосфера.
Колку третмани се потребени? По прегледот во центарот за убавина Афродита С и консултација со нашиот тим, и во зависност од состојбата на кожата и количината на наслаги на целулит и маснотии, се утврдува бројот на третмани. За целосни ефекти, се препорачува да направите две серии од по 10 или 12 третмани. Третманот треба да се прави на секои три дена со цел циклусот на целиот третман да има вистински ефект.

Лице

Ендосферата има голема примена како терапија за лице. Терапијата се состои од компресија на микровибрација со помош на микросферите кои се дизајниани да дејстуваат длабоко на кожата. Под влијание на микровибрацијата содржината на кислород се зголемува во ткивата. Се зголемува циркулација на крвта со што се прави и мускулна тонизација. Се постигнува видлив ефект веднаш после првиот третман во однос на лифтинг на лице: се подмладува, се подигаат јаболчниците и веѓите, ги елиминира подочниците и се постигнува регенерирачки и дренажен ефект. Брчките видно се измазнуваат а кожата добива убава боја, висок сјај и флеките се редуцираат. Се препорачуваат 6 третмани, на 5 дена помеѓу секоја постапка. Контраиндикации: терапијата со ендосфера за лице не се препорачува за клиенти кои имаат присуство на активни акни и присуство на херпес. Кожата може да биде блага, средна или крајно опуштена. Според тоа се определува каков третман е потребен, дали инстант кој опфаќа цело лице или целосен кој го опфаќа лицето, подбрадокот, вратот и деколтето. Екстремно делува на кожата и мускулното ткиво во случај на длабоки брчки, забележителни брчки низ целото лице, губење на контурата на долната вилица и долгата брада.
Третманот со ендосфера е целосно неинванзивен, удобен и безбеден третман за елиминирање на подочници, регенерација и инстант ефект.

Препуштете се на стучниот тим во Афродита С и изгледајте здраво и негувано! Технологијата на елиминација на целулитот, како и регенерација и инстант лифтинг ефект на лицето со употреба на третмани со ендосфера е многу препознатлива и широко распространета низ целиот свет. Стотици козметички и други салони го користат за естетски и здравствени цели, што сведочи за неговата сигурност и успех, а оваа услуга сега е достапна и кај нас.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести