30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Емотивна сцена во италијанскиот Парламент – пратеник побарал збор, извадил прстен и ја запросил колешката

Најчитани вести

Флавио Ди Муро, пратеник на Лигата за север, направил несекојдневна работа на седницата во италијанскиот парламент.

Кога добил збор тој извадил прстен и ја запросил својата колешка.

„Елиза, сакаш ли да се омажиш за мене“, прашал Ди Муро, пренесува весникот Република.

Неговите колеги од партијата со радост го проследиле неговиот потег и го поздравиле со ракоплескање.

Претседателот на Собранието имал помалку разбирање и му замерил на таковото однесување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com