33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Емотивна исповед на принцот Хари: Мојот брат Вилијам и јас не се наоѓаме на исти патеки

Најчитани вести

Британскиот принц Хари, во интервју кое го даде во Африка, за прв пат зборуваше за неговата врска со неговиот постар брат Вилијам. Судејќи според неговите зборови, односот меѓу браќата не е премногу близок, а Хари призна дека двајцата биле на „различни патеки“.

Во интервјуто кое го водеше новинарот,  Том Бредби,  додека тој и неговата сопруга Меган Маркл беа на пат во Африка, Хари изјави дека имало „добри и лоши денови за браќата“.

– Постојат многу тврдења дека врската со вашиот брат е во процеп. Колку е тоа точно?,  праша репортерот.

– Тоа е дел од оваа улога, дел од оваа работа, семејство, притисокот постои. Но, ние сме браќа и секогаш ќе бидеме. Сигурно е дека во моментов сме на различни патеки, но јас секогаш ќе бидам таму за него, и колку што знам тој е за мене. Ние не се гледаме едни со други толку често како порано, но јас многу го сакам и вие сами знаете дека повеќето тврдења се направени од ништо. Но, како браќа, имате добри денови и лоши денови“, рече тој.

Постојат разни гласини за кавгата меѓу двајцата браќа, но почесто има несогласувања меѓу нивните сопруги Меган Маркл и Кејт Мидлтон.

Ова е исто така причина зошто Хари и Меган се иселиле од палатата Кенсингтон во мај.

Принцот Хари зборуваше за медиумскиот притисок и за начинот на кој британските таблоиди известуваат за кралското семејство, особено неговата сопруга.

Патем, во интервјуто кое за новинарот Бредби,  го даде и Меган Маркл имаше и „тешки прашања“, па војвотката во еден момент беше на работ на солзи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com