Home » Еминем клекна на колено по настапот на полувремето на „Супербоул“

Еминем клекна на колено по настапот на полувремето на „Супербоул“

by Журнал.мк

Снуп Дог и Др Дре се обединија за California Love, ненајавениот гостин Фифти Сент висеше наопаку, а раперот Еминем клекна на едно колено откако ја испеа својата песна на енергичното шоу на полувремето на „Супербоул“ што се одржа во неделата (13 февруари) на стадионот SoFi надвор од Лос Анџелес.

Поставата преполна со хип-хоп пејачи, меѓу кои и аренби ѕвездата Мери Џеј Блајџ и раперот Кендрик Ламар, го стави хип-хопот во фокусот на екстраваганцата на полувремето, шоу кое привлекува врвни светски музички изведувачи.

Еминем го заврши својот хит Lose Yourself така што клекна и ја стави главата во раката, гест што поранешниот бек Колин Каперник го направи додека се интонираше американската химна на НФЛ-натпревар како повик за расна правда.

Каперник не играл од сезоната 2016, бидејќи ниту еден тим од националната фудбалска лига (НФЛ) не го ангажира откако почна да седи на интонирање на химната.

Порталот Puck објави претходно во неделата дека НФЛ му кажала на Еминем да не клекнува за време на настапот. Портпаролот на НФЛ не одговори веднаш на барањето за коментар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More