10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Емери со објаснување за неуспешната пенал серија на Вилјареал

Најчитани вести

Вилјареал ја освои Лига Европа на пенали, но загуби на идентичен начин од Челси во Супер куп дуелот во Белфаст.

Фудбалерите на Унаи Емери уште еднаш покажаа дека знаат да им парираат на поквалитетните состави, но Вилјареал не ја збогати колекцијата со нов трофеј.

Шпанскиот стручњак вели дека 120-те минути го исцрпиле неговиот тим.

– Прво имавме задача да постигнеме гол поради негативата, а потоа следуваше уште посилно темпо во продолжението.

– Направивме многу добри работи, но пеналите се такви, некогаш ќе победиш, некогаш ќе загубиш, – изјавил Емери.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com