-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Емери почни да победуваш или ќе добиеш отказ

Најчитани вести

Менаџерот на Арсенал Унаи Емери добил ултиматум од клупските челници, пишувата англиските медиуми. Шпанецот мора да ги добие наредните два натпревари доколку ака да го задржи работното место.

Формата на Арсенал варира од почетокот на сезоната во Премиер лигата. По нерешениот резултат со Вулверхемптон (1:1), Арсенал имаат 14 бода помалку од водечкиот Ливерпул и шест бода помалку од Лестер и Челси кои ги држат позициите три и четири.

Емери имал обврска да победи во наредните два натпревари, во спротивно ќе добиел отказ. Арсенал во четврток ќе гостуваат кај Виторија Гимараеш во Лига Европа, а в сабота ќе се соочат со Лестер во Премиер лигата.

Поота следува пауза поради квалификациските натпревар за пласман на ЕУРО 2020. Медиумите шпекулираат дека во тој период челниците на Арсенал ќе ја решат судбината на 48 годишниот тренер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести