8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Емери не ја изгубил надежта за Кошчелни

Најчитани вести

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери, не ја изгубил надежта дека капитенот Лоран Кошчелни ќе остане во составот.

Дефанзивецот неочекувано побара да замине една година пред истекот на неговиот договор, одбивајќи да патува за турнејата во САД.

Рен е заинтересиран да ја задоволи неговата желба повторно да игра во Франција, но во оваа фаза ситуацијата за неговата иднина е сè уште нејасна.

„Се борам да го убедам да остане, но сепак ја почитувам неговата одлука. Ова е лично, но не губам надеж дека тој повторно ќе биде со нас следната година“, изјави Емери по контролната со Анже, освоена по изведување на пенали.

„Во моментов, сепак, неговата одлука е да замине додека нашите активности се насочени кон подобрување на нашата постава со други играчи, што исто така ќе помогне на неговата ситуација“, додаде менторот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести