Home » Емери: Ливерпул заслужено се во финалето

Емери: Ливерпул заслужено се во финалето

by Журнал.мк

Фудбалерите на Виљареал не успеаја да направат чудо и да се пласираат во финалето во Лигата на шампионите.

Играчите на Унаи Емери, во реваншот, во првото полувреме успеаја да ја поништат предноста на Ливерпул од првиот натпревар, сепак не издржаа, во вториот дел за само 13 минути примија три гола.

„Не можеме да бидеме среќни поради начинот на кој го загубивме натпреварот, секако дека сме тажни. Сепак, Ливерпул заслужи да игра во финалето бидејќи не одигравме како што треба на „Енфилд”. Таа разлика во играта од првиот и вториот натпревар беше пресудна“, изјави Емери.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More