30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Емери: Арсенал не заслужил да биде поразен од Шефилд

Најчитани вести

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери рече дека неговиот тим не заслужи да биде поразен од Шефилд јунајтед.

– Не заслуживме пораз. Го искористија моментот. Не треба да примаме вакви голови. Создадовме повеќе шанси од Шефилд, но не реализиравме. Заслуживме повеќе, но стана тешко кога го отворија резултатот. Имаме многу млади играчи во составот кои се стекнуваат со искуство, но треба да победуваме, изјави Емери.

„Топчиите“ синоќа во 9.коло од Премиер лигата загубија за прв пат по пет натпревари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com