Home » Елтон Џон е заразен со коронавирус

Елтон Џон е заразен со коронавирус

by Журнал.мк

74-годишниот Елтон Џон е позитивен на коронавирус.

Имено, познатиот музичар претходно бил вакциниран со две дози и добил бустер. Моментално има благи симптоми, но поради инфекцијата морал да откаже два концерта, пишува Мирор.

„Со тага објавуваме дека турнејата во Далас „ Farewell Yellow Brick Road “ , закажана за вторник, 25 јануари и 26 јануари, ќе мора да биде откажана поради Елтон, кој неодамна доби позитивен тест за Ковид-19“, се вели во соопштението кое го испрати тимот на пејачот.

За целата ситуација со короната проговори и самиот пејач на својот Инстаграм профил:

„Здраво на сите! Тука сум да ве известам дека сум заразен со коронавирус и дека морав да ги одложам настапите во Далас. Ако имате билети, наскоро ќе ве известиме за новите датуми за концерти. Секогаш е големо разочарување кога настапите треба да се одложат. Жал ми е, но морам да се заштитам себеси и мојот тим. За среќа, вакцинирана сум и моите симптоми не се сериозни. Очекувам да можам да настапам во Арканзас овој викенд. Како секогаш, ви благодарам за љубовта и поддршката и едвај чекам да ве видам“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More