18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Елмас: Среќен сум што ќе играм во Наполи!

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас вчера ги помина лекарските прегледи во клиника во Рим, а подоцна им се приклучи на своите нови соиграчи во тренинг кампот на Наполи.

Наполи за неговиот потпис плати 16 милиони евра, а Елмас вели дека ова е шанса да ги покаже своите квалитети.

„Навистина сум среќен и возбуден што ќе играм во Наполи. Ова е мојата голема шанса, предизвик да им покажам на сите колку вредам“, изјави Елиф Елмас.

Инаку трансферот на македонскиот репрезентативец од Фенербахче во Наполи е за сума од 16 милиони евра плус дополнителни бонуси.

Тој потпиша петгодишен договор со италијанскиот клуб и годишно ќе заработува 1,5 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com