12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Елмас и Наполи со интензивни подготовки за дербито со Јувентус

Најчитани вести

По победата над Фиорентина во воведното коло, Наполи се интензивно работи на подготовка за дербито против Јувентус.

До сабота има доволно време, наполитанците да постават тактика со која ќе се обидат да му покажат на шампионот дека оваа година имаа капацитет за да се вмешаат сериозно во трката за титулата.

Нашиот репрезентативец, Елиф Елмас најверојанот повторно ќе биде на клупата за резерви и својата шанса ќе ја чека во второто полувреме. Во почетниот состав медиумите од Италија го најавуваат најновото засилување на Напoли, Лозано.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com