10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Елиф Елмас од прва минута во дресот на Наполи против Салцбург

Најчитани вести

Одлуката на Карло Анчелоти да смени одредени работи во играта, ќе донесе и промени во составот на Наполи. Тоа значи дека македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ќе настапи од првата минута на мечот со Салцбург, барем така најавуваат италијанските медиуми.

Елиф Елмас беше на клупата за резервни фудбалери на мечевите со Аталанта и Рома и не доби ниту една минута од Анчелоти. Тимот е во резултатска криза, а вечерва со победа против Салцбург, а пораз на Генк од Ливерпил, Наполи може уште сега да обезбеди осминафинале.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com