7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Елена Ристеска со солзи во очите: „Те нема тато, а се’ повеќе си ми потребен од било кога!“

Најчитани вести

Елена Ристеска вчера со емотивна порака се потсети на роденденот на својот татко и со солзи во очите му порача дека и е попотребен од било кога.

Пробувам цел ден да не мислам и да не плачам, ама… те стигаат и солзите и спомените колку и да си цврст и јак… ќе ти беше роденден денес,14ти јули, па ќе прославевме… ќе ти посакав здравје, среќа, внуци.. и секако ќе кажеше: “само вие да сте ми добри, друго ништо не ми треба.. “ ама ете, судбина.. те нема.. а се’ повеќе си ми потребен од било кога.. и нејќам статуси, патетики.. ама толку многу сакам да вриснам од тага што мислам дека планина ќе поместам.. ама стиснувам заби и го пишувам ова, ни сама не знам зошто јавно.. ама ете..веќе ништо не е исто, само болката е поголема.. тато!“ , напиша пејачката на својот Инстаграм профил каде објави и нивна заедничка фотографија.

Инаку, Елена пред 3 години го изгуби својот татко кој почина од канцер

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести